| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Category: | |
| Manufacturer: | Belden Wire |
| Manufacturer Part Number: | Belden Wire 10GA24 008305M.M |
| Wire Size: | 23 AWG |
| Cable Length: | .305 m |
| Jacket Color: | Gray |
| Outer Diameter: | 0.28 in |
| Jacket Material: | Low Smoke Zero Halogen |
| Number of Pairs: | 4 |
| Flammability Rating: | IEC 60332-1-2 |
| Insulation Material: | Polyethylene |
| Performance Category: | Cat6a |
| Operating Temperature: | -20 to 60 °C |
| SKU: | BEL10GA24 008305M.M |

