| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Category: | |
| Manufacturer: | L-com |
| Manufacturer Part Number: | L-com TRG626-C6B-10M |
| Wire Size: | 26 AWG |
| Cable Length: | 10 m |
| Jacket Color: | Black |
| Outer Diameter: | 0.26 in |
| Shielding Type: | Foil |
| Voltage Rating: | 48 V |
| Connector End A: | M12 |
| Connector End B: | M12 X-Code |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride |
| Number of Pairs: | 4 |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Insulation Material: | Nylon |
| Performance Category: | Cat6a |
| Operating Temperature: | -20 to 80 °C |
| Connector End A Gender: | Male |
| Connector End B Gender: | Female |
| SKU: | LCMTRG626-C6B-10M |

