| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Category: | |
| Manufacturer: | L-com |
| Manufacturer Part Number: | L-com TRG883-C4G-3M |
| Wire Size: | 24 AWG |
| Cable Length: | 3 m |
| Jacket Color: | Gray |
| Outer Diameter: | 0.205 in |
| Shielding Type: | Unshielded |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Connector End A: | M12 |
| Connector End B: | M12 A-Code |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride |
| Flammability Rating: | UL 94V-0 |
| Insulation Material: | Plastic, Polyurethane |
| Operating Temperature: | -25 to 80 °C |
| Connector End A Gender: | Male |
| Connector End B Gender: | Female |
| SKU: | LCMTRG883-C4G-3M |

