| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Category: | |
| Manufacturer: | L-com |
| Manufacturer Part Number: | L-com TRGIX603IN-TEL-1M |
| Wire Size: | 26 AWG |
| Cable Length: | 1 m |
| Jacket Color: | Green |
| Outer Diameter: | 0.275 in |
| Shielding Type: | Foil + Braid |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Connector End A: | RJ45 |
| Connector End B: | RJ45 |
| Jacket Material: | Plastic |
| Number of Pairs: | 4 |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Performance Category: | Cat6a |
| Operating Temperature: | -40 to 75 °C |
| Connector End A Gender: | Male |
| Connector End B Gender: | Male |
| SKU: | LCMTRGIX603IN-TEL-1M |
TRGIX603IN-TEL-1M
Specifications
Frequently Bought Together
| Product | Part # | Description | Stock |
|---|---|---|---|
| L-com D38999/26FH21SN | MIL-DTL-38999/26 - Connectors, Electrical, Circular, Plug, Straight, Removable Crimp Contacts, Series III | ![]() |
| L-com AT13-204-2005 | BLANK SEAL PLUG 20AWG | ![]() |
| L-com 1658683-1 | HDP-22,RCPT,SIZE 3,44 POSN | ![]() |
| L-com 1658685-1 | HDP-22,RCPT,SIZE 5,78 POSN | ![]() |
| L-com 5748677-2 | PLTD PLST CBL CLMP KIT,SZ 2 | ![]() |
| L-com 747784-8 | JACKSCREW KIT,4-40, BULK | ![]() |
| L-com 082-5375-RFX | RF Connector N-Type Straight Crimp Plug RG-58 RG-141 Times LMR-195 50 Ohm | ![]() |
| L-com 22-23-2121 | KK 254 Solid Header, Vertical, with Friction Lock, 12 Circuits, Tin (Sn) Plating | ![]() |
| L-com 34793-0040 | Mini50 Unsealed Right-Angle Header, Single Row, 4 Circuit, Polarization Option A, Black, Tray | ![]() |
| L-com 180-015-173L000 | Male High-Density Crimp & Poke D-Sub 15 Position Straight Crimp and Poke | ![]() |


